skip to main
|
skip to sidebar
Mrs. Friedrichsen's 6th Grade Blog
Tuesday, January 4, 2011
Daily Math - January 3, 2011
A jacket costs $48.00. It is on sale for 1/3 of the original price. What do you pay for the jacket? How much do you save?
3 comments:
Anonymous
January 6, 2011 at 10:16 AM
$24.00 $12.00 Nathan S.
Reply
Delete
Replies
Reply
zach
January 6, 2011 at 10:20 AM
$24.00 and you pay $12.00s for the jacket..
Reply
Delete
Replies
Reply
Journee
January 6, 2011 at 10:21 AM
You pay $24 and you save $12
Reply
Delete
Replies
Reply
Add comment
Load more...
Older Post
Home
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Followers
Blog Archive
▼
2011
(2)
▼
January
(2)
Daily Math - January 3, 2011
Daily Language - January 3, 2011
►
2010
(10)
►
November
(2)
►
October
(2)
►
September
(4)
►
February
(2)
►
2009
(11)
►
November
(6)
►
October
(5)
About Me
Mrs. Friedrichsen
View my complete profile
$24.00 $12.00 Nathan S.
ReplyDelete$24.00 and you pay $12.00s for the jacket..
ReplyDeleteYou pay $24 and you save $12
ReplyDelete